Açıklama

 Yüz tanıma sistemi hafızasında oldukça fazla sayıda veriyi depolayabilir. Yüz tanıma sisteminin veri tabanına kaydolmak için mutlaka kamera önünde yüz tanıtılması gerekmez.

 
Biyometrik sistemlere uygun biçimde çekilen bir fotoğrafla da kişileri yüz tanıma sistemine kaydetmek mümkündür. Böylelikle örneğin pasaport kontrol işlemlerinde önceden verilen fotoğraflarla yüz tanıma sistemine binlerce kişiyi zahmetsizce kaydetmek mümkün olabilir.
Yüz tanıma sisteminde kameranın yüz tarama işlemi sırasında kişilerin gülümsemesi ya da göz kırpması sistemi yanıltmaz. Yüzün birçok farklı noktasından alınan ölçümler yüz tanıma sisteminin yanılmamasını garantiler.
 
Günümüzde güvenlik sistemlerinde insan vücudundaki ayırt edici fiziksel özellikleri kullanarak işleyen biyometrik sistemler daha çok tercih edilir olmuştur.
 
Yüz, insan anatomisinin en görünür en ayırt edici fiziksel özeliklere sahip parçasıdır. Kart, şifre, anahtar gibi yan bir materyale ihtiyaç olmadan çalışan yüz tanıma sistemi insanların yüz hatlarını temel ölçüt olarak alır.
Yüz tanıma sisteminde kişilerin tarayıcıya bir metre mesafe yaklaşması yeterlidir. Günümüzde biyometrik sistemler daha kompakt şekle geldiğinden havaalanı gibi yüksek güvenlik gerektiren mekanlardan ameliyathane girişi gibi hijyen önlemlerinin alındığı yerlere kadar birçok mekanda yüzde yüz güvenli ve hızlı olduğu için tercih edilmektedir.
 
Ayrıca yüz tanıma sisteminin kurulum/kullanımı da oldukça kolaydır. Ufak kameraları kapılara, merdiven başlarına, asansör kapılarına ya da otopark girişlerine kurmak mümkündür.
 
Ek güvenlik tedbirlerinin devreden çıkmasıyla yüz tanıma sistemi hem maliyet hem de zaman tasarrufu imkânı verir. Bu şekilde ana bilgisayar ve yazılım aracılığıyla hem geçişler hem de personel devamlılık kontrolü sağlanmış olur. Yüz tanıma sistemiyle sadece yabancı girişi engellenmekle kalınmaz, giriş çıkış saatleri, mesai saatleri ve diğer personel takipleri de kolaylıkla yapılabilir.
 

Biz Kimiz?

Diner Elektronik Gvenlik ve Otomasyon Sistemleri 19 yılı aşan hizmeti boyunca sahip olduğu bilgi ve tecrbeyi, siz değerli mşterileri ile paylaşmanın heyecanını duyar. Kurulduğu gnden itibaren Elektronik ve Gvenlik konusunda hizmet veren uzman kadroya sahip olan şirketimiz; Kamera , Ip Kamera ,Alarm ,Kayar Kapı ,Bariyer , Kurt kapanı ,Sistem Odası , Turnike Sistemleri , Personel Takip , RFID Kontrol zmleri işini yapmaktadır.... Devamını Oku


Bize Ulaşın
+90 (232) 368 11 61

Faks: +90 (232) 366 36 57

Temsil Plaza 1201/1 sok. No:4 Z:27 Yenişehir - Konak - İZMİR