Açıklama

 Stok denetim 15x daha hızlı

2-5 Dakika süren demirbaş işlemleri
Mevcut olan sisteminizle entegre edildiğinde ne taşındığını, taşıma işleminin nereye yapıldığını, araç şoförünü, Tır hakkında arızalı olup olmadığını, bakım süreleri gibi detayları da anında alabilirsiniz.
 
İşletmeye ( Park alanına  ) girecek araçları 5-10 metreden otomatik Tanıma.Kartsız sistem sayesinde araç sırası beklemeden Hızlı Geçiş imkanı.Güçlü Raporlama özellikleriyle sisteminizin tam denetimini sunar.Her türlü kamyon, tır veya taşıyıcılara takılabilir.
 
 
 
Üretim Bantlarında (Konveyör) ürünlerinin takibini yapmak çoğu zaman zordur. Hızlı ve arka arkaya kayıp giden ürünler için ürün analizi ve takibi yapmak neredeyse imkânsızdır.
İster yüzük kadar küçük, ister araba kadar büyük olsun ister -20 derece olsun, ister + 200 derece, sorun değil bırakın bu takip işini sizin için biz yapalım.
 
Kuyumculuk Sektöründe RFID
 
Günümüzde kuyumculuk sektörüne yeni bir soluk getiren ve gerek üreticilere ve gerekse perakendecilere sonsuz kolaylık sağlayan RFID teknolojisi, bu sektörde yaşanan sayım, güvenlik, sahtecilik, hizmette hız gibi konulara farklı çözümler üretmektedir.
Yapılabilecek uygulamalardan birkaç örnek verecek olursak;
Müşteri vitrinindeki bir ürünün fiyatını öğrenmek istediğinde, normal şartlarda bu ürün vitrinden alınmakta, tartılmakta, fiyatı hesaplanarak müşteriye söylenmektedir. RFID teknolojisinde ise, zaten ürünle ilgili tüm bilgiler, ürünün üzerindeki RFID etiketinde kayıtlı olduğundan, satıcı kalem ebadında ki bir okuyucuyu ürünün etiketi üzerine tutarak, bu ürünle ilgili tüm bilgiye ulaşmakta ve kısa süre içerisinde müşteriye aktarabilmektedir. Bu aynı zamanda birden fazla ürünü tezgâha çıkartarak güvenlik sorunu yaşama riskini de ortadan kaldırmaktadır. Arzu edildiğinde ürün etiketlerine, ürünün üretim tarihi, hangi ustanın elinden çıktığı, dükkânın hangi tarihte girdiği, kaç kez müşteriye teşhir edildiği gibi bilgiler kaydedilebilmekte, komşu dükkânlara satış maksadıyla herhangi bir ürün verildiğinde doğru ürünün geri geldiği kontrol edilebilmektedir.
Dükkânda çalışan elemanların satış esnasında hesap hatası yapmaları veya geçici olarak dükkâna bakan kişilerin müşteriye eksiksiz hizmet verme imkânı da kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.
Dükkan giriş ve çıkışlarına yerleştirilecek antenler ile, dükkan sahibinin bilgisi dışında bir ürünün dışarı çıkartılması engellenmekte, bu sisteme entegre edilecek otomatik kapı kilitleriyle bu suçu işleyen kişilerin dükkan dışına çıkmaları önlenebilmektedir.
Yukarıda bazı özellikleri verilen Kuyum RFID sistemi her türlü donanım ve yazılımlarıyla ve makul fiyatlarla sektörün kullanımına sunulmaya hazırdır.
 
KÜTÜPHANELER İÇİN RFID ÇÖZÜMLER NEDEN KÜTÜPHANELERDE RFID SİSTEMİ ?
RFID kütüphane sistemlerinde kullanılabilecek en son teknolojidir. Klasik EM (Elektro-Mekanik) güvenlik sistemlerinin aksine nesnelerin tanımlanmasını olanaklı hale getirerek kitaplara yerleştirilen RF etiketlerinin sadece güvenlik değil, sayım, ödünç verme, iade alma, yer belirleme gibi konularda da kullanımını sağlamaktadır.
RFID sistemleri barkod ve EM sistemlerinin birlikte kullanılarak gerçekleştiremediği birçok şeyi tek bir tanımlayıcı çip sayesinde gerçekleştirmektedir.
Hızlı ve güvenli check-in check-out işlemleri.
EM sistemlerinde sağlanan güvenlik sisteminden daha tutarlı bir güvenlik yapısı sunar
Klasik sayım yöntemleri ile karşılaştırılamayacak kadar hızlı raf sayım işlemleri.
Aranılan kitabı bulmak için diğer kitapların raflardan çıkarılıp tek tek kontrol edilmesi gerekliliğini ortadan kaldırır.
Yanlış rafa yerleştirilmiş kitaplar sayım esnasında tespit edilmektedir.
 
Kütüphanelerde RFID Teknolojisinin Avantajları:
 
Tutarlı ve Güvenli Veri Garantisi: Altyapısı oturmuş UHF C1G2 standartlarını destekleyen okuyucular, antenler ve RF etiketler tüm işlemler sonucunda elde edilen verilerin 0 tutarlılığını sağlamaktadır.
Hızlı Envanter Sayımı: UHF RFID sistemlerinin diğer sistemlere göre en özelliklerinden biri olan aynı anda birden fazla etiketi okuyabilme özelliği sayesinde kütüphane içerisinde envanter çıkarma işlemleri onlarca kat hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
Uzun Etiket Ömrü: Binlerce kez yazılıp okunabilen UHF RFID çipler sayesinde barkod sistemlerinde sık sık karşılaşılan etiket yenilenmesi işlemini ortadan kaldırmaktadır.

Biz Kimiz?

Diner Elektronik Gvenlik ve Otomasyon Sistemleri 19 yılı aşan hizmeti boyunca sahip olduğu bilgi ve tecrbeyi, siz değerli mşterileri ile paylaşmanın heyecanını duyar. Kurulduğu gnden itibaren Elektronik ve Gvenlik konusunda hizmet veren uzman kadroya sahip olan şirketimiz; Kamera , Ip Kamera ,Alarm ,Kayar Kapı ,Bariyer , Kurt kapanı ,Sistem Odası , Turnike Sistemleri , Personel Takip , RFID Kontrol zmleri işini yapmaktadır.... Devamını Oku


Bize Ulaşın
+90 (232) 368 11 61

Faks: +90 (232) 366 36 57

Temsil Plaza 1201/1 sok. No:4 Z:27 Yenişehir - Konak - İZMİR