Açıklama

 Sensplorer, mikroişlemci tabanlı ve genişlemeye açık bir sistemdir. Sensplorer, ana modül ve buna bağlı algılayıcı modüllerinden oluşur. Bu algılayıcılar modülleri ile ortam verileri sürekli takip edilir.

 
Mevcut algılama modülleriyle takip edilebilen veriler :
Sıcaklık
Bağıl Nem
AC/DC enerji hatlarının RMS voltaj değerleri
AC enerji hatlarının, akım, voltaj ve çekilen güç değerleri (aktif ve reaktif güç)
Su baskını
Hava kalitesi
Titreşim
Barometrik Hava Basıncı
Kuru Kontak Durumu (Kuru kontak çıktısı veren tüm cihaz ve paneller sisteme dahil edilebilir)
Hareket
Kapı Kontağı
Analog Input (4-20mA, 0-10V, 0-5V, v.b.)
AC Akım Sensörü
Modbus Interface (Modbus uyumlu cihazlardan sensör verilerinin toplanarak Sensplorer tarafından takip edilmesi sağlanır)
 
sistemodası
Mevcut genişleme modülleri ,
Sıcaklık Sensor Modülü
Sıcaklık & Nem Sensor Modülü
Su kaçağı Algılama Modülü
Kuru Kontak Algılama Modülü
3 adet 1-Faz AC/DC RMS Voltaj ve Frekans Ölçüm Modülü
3-Faz AC Enerji Ölçüm Modülü
GSM/GPRS SMS Modülü
Sensplorer modülüne, toplam 4 adet değişik modül bağlanabilir. Aralarındaki veri yolu kablosu CAT5E standardında UTP/STP kablo olmalıdır. Veriyolu, Sensplorer modülünden başlayarak genişleme modüllerine girip-çıkarak devam eder ve toplam veriyolu kablo uzunluğu 200 mt. ye kadar uzatılabilir.Herbir sensor veya durum için tanımlanmış eşik değerleri aşıldığındaysa ilgili kişileri e-posta, SMS mesajları göndererek uyarır. Aynı zamanda da kuru kontak röleleri de tanımlanmış konumlara getirerek mekanik olarak alarm durumunu sağlar. Bu rölelere, siren, flaşör, acil durum lambaları işitsel ve görsel uyarı aygıtları bağlanabilmektedir.Sensplorer modülü üzerindeki LCD ekrandan ölçülen değerler gözlenebilir, alarm ve TCP/IP ayarları yapılabilir.Sensplorer, yerel ethernet ağına doğrudan bağlıdır. Cihaz üzerinde bir web sunucu yeralmaktadır. Cihaza bağlı tüm algılayıcıların değerleri herhangi bir web gezgini ile uzaktan izlenebilir.
Bunun yanısıra bilgisayarda koşan Sensplorer Management Console yazılımı da tüm sensör değerlerini veritabanına kaydeder ve çok bölgeli yapılarda merkezi gözlem sağlar.
sistemkontrol

 

 

Biz Kimiz?

Diner Elektronik Gvenlik ve Otomasyon Sistemleri 19 yılı aşan hizmeti boyunca sahip olduğu bilgi ve tecrbeyi, siz değerli mşterileri ile paylaşmanın heyecanını duyar. Kurulduğu gnden itibaren Elektronik ve Gvenlik konusunda hizmet veren uzman kadroya sahip olan şirketimiz; Kamera , Ip Kamera ,Alarm ,Kayar Kapı ,Bariyer , Kurt kapanı ,Sistem Odası , Turnike Sistemleri , Personel Takip , RFID Kontrol zmleri işini yapmaktadır.... Devamını Oku


Bize Ulaşın
+90 (232) 368 11 61

Faks: +90 (232) 366 36 57

Temsil Plaza 1201/1 sok. No:4 Z:27 Yenişehir - Konak - İZMİR